שירותים אקולוגיים ניידים לטיולי טבע

הפופולאריות ההולכת וגוברת של טיולים בטבע ברחבי הארץ והעולם, של אירועי חובות, הובילה למעשה לביקוש המוגבר עבור מתקני נוחות נוחים וברי קיימא. בין אלה, שירותים אקולוגיים ניידים בעלי תפקיד מאוד מכריע בכל הנוגע להבטחה של הנוחות ושמירה על איכות הסביבה. בהמשך, נבחן את השירותים השונים הללו אשר זמינים עבור טיולים בטבע, לצד התמקדות בשירותים ניידים ופתרונות אקולוגיים מתקדמים נוספים.

מה זה שירותים אקולוגיים ניידים?

אלו הם בעצם שירותים ללא כל שימוש במים, להבדיל משירותים רגילים, מה שהופך אותם בעצם לפתרון האידיאלי עבור מקומות מרוחקים וטיולי טבע. ניתן גם לקרוא להם שירותי קומפוסט, הם קלילים, ניידים ואינם זקוקים לתחזוקה תדירה. מה שייחודי בהם זה שהצרכים נאספים ונהפכים לדשן אורגני לאחר תהליך הפירוק.

יתרונות שירותים אקולוגיים ניידים

שירותים ניידים הם פריט נהדר ליציאות וטיולים בשטח, כאשר שירותים אקולוגים אינם פולטים למים או לאדמה, בשל כך הם אינם מזיקים לסביבה. כמו כן, הם גם נוחים מאוד נוחים לשימוש והם גם זמינים בכל מיני גדלים ובכל מיני סגנונות. בשל משקלם הם קלילים יחסית כך שיהיה ניתן להתנייד איתם בקלות ממקום למקום.

באופן כללי,  שירותים ניידים לשטח מסייעים במניעה של התפשטות מחלות כאלו ואחרות בשל היותם סטריליים ונקיים.

בניגוד לשימוש בשירותים רגילים, שירותים אקולוגיים ניידים מפרקים פסולת אנושית על ידי תהליך ביולוגי טבעי לצד שימוש בחומרים טבעיים ומיקרואורגניזמים בין היתר. הם מסייעים בהפחתה בצורה משמעותית של כמות הפסולת המוצקת אשר נוצרת, כאשר אותה פסולת אנושית זו מתפרקת לחומר דמוי אדמה, אורגנית, וניתן להשתמש בו כדשן טבעי.

שירותי קומפוסט הינם שירותים נקיים אשר מתאימים לכל תנאי, בכל מקום, בין אם השימוש בהם הוא כשירותים לטיולי טבע או לחילופין שירותים ניידים לאירועים.

מבחינת עלויות, השימוש בשירותים הללו עשוי לחסוך לכם מבחינת עלויות תחזוקה ותפעול ביחס לשירותים אחרים למשל. הם גם משדרים תדמית ירוקה בשל היותם שירותים אקולוגיים תוך התחשבות בסביבה.

שירותים אקולוגיים ניידים
שירותים אקולוגיים ניידים

שירותים ניידים לאירועים

כאשר מקיימים אירועים בחוץ, אירועי שטח אפילו, יש צ'קליסט מסודר של ציוד לאירועים עליו עוברים, ובהתאם לכך יוצרים קשר עם ספקים ומזמינים את כל הנדרש. שירותים ניידים לאירועים נכנסים כאן לתמונה – יש כל כך הרבה סוגים של שירותים ניידים לאירועים, אך יחד עם זאת, שירותים אקולוגיים הם בין הנפוצים ביותר. 

כאשר נערכים לאירוע בחוץ, מומלץ לוודא שדאגתם שיהיה תא שירותים נגיש עבורכם ועבור האורחים המגיעים. ניתן למצוא שירותים אקולוגיים להשכרה או אפילו למכירה, במגוון סגנונות ועיצובים, במבחר רחב של סוגים, כמו למשל שירותים ניידים מפוארים, שירותים ניידים לנכים,  או אפילו פשוטים יותר לבחירתכם.

נוחות השימוש שלהם גדולה מאוד משום שניתן להציב אותם היכן שתרצו ללא כל צורך כזה או אחר בתשתיות מיוחדות. אלו הם שירותי קומפוסט מסודרים ונקיים, כאשר בדגמים היותר משוכללים גם ניתן לקבל מראה, תאורה מיוחדת ואף כיור.

מאמרים נוספים

שירותים ניידים – לא מה שחשבתם

איך להיערך לאירועי חוץ עם שירותי שטח

השכרת שירותים ניידים לאירוע – כל הסיבות שצריך

שירותים אקולוגיים מתקדמים

שירותים אקולוגיים מתקדמים למעשה מהווים פתרון טכנולוגי חדשני ופורץ גבולות המתחשב בסביבה ירוקה בשל היותו ידידותי לסביבה ומתחשב בבריאות הציבור. הטכנולוגיה מסייעת בהסרה של מזהמים שונים מהמים כמו למשל חיידקים או חומרים מזיקים למיניהם, כך שניתן להחזיר לטבי את המים או לחילופין לבצע בהם שימוש עבור צרכים שונים, כמו למשל בתעשייה או השקיה. 

בין היתר, שירותי קומפוסט מתקדמים אף מסייעים בטיהור של קרקע מזוהמת כאשר מחזירים את הקרקע לשימושי פנאי, שימוש חקלאי או תעשייתי.

מה ההבדל בין שירותים אקולוגיים לבין שירותים ביולוגיים?

בין שני המושגים הללו יש הבדל קל, אך פעמים רבות השימוש בהם יתבצע באופן חופף. שירותים אקולוגיים מתייחסים לכל תועלת ו/או שירות אשר ניתנים על ידי מערכת אקולוגית, לצד יתרונות רבים, כמו למשל טיהור אוויר ומים, וויסות אקלים ועוד. זאת על ידי שימוש באופן עקיף או ישיר במערכות אקולוגיות.

שירותים ביולוגיים מהווים מעין תת קבוצה של השירותים האקולוגיים אשר מתמקדים יותר בתהליכים הספציפיים הביולוגיים אשר מתרחשים במערכות האקולוגיות.

סוגים של שירותים אקולוגיים

טכנולוגיה תכונות סוג שירותים
תהליך קומפוסט ביולוגי ידידותיים לסביבה, חסכוניים במים, קלים משקל וניידים שירותים אקולוגיים בקומפוסט
תהליך שריפה מבוקר קלים משקל וניידים, יעילים באזורים ללא תשתיות שירותים אקולוגיים בשריפה
חומרים כימיים מיוחדים קלים משקל וניידים, זמינים במגוון גדלים ועיצובים שירותים אקולוגיים כימיים
שילוב של טכנולוגיות פירוק יתרונות של כל טכנולוגיה בנפרד, התאמה לצרכים ספציפיים שירותים אקולוגיים משולבים

ישנם מספר סוגים של שירותים אקולוגיים ניידים. הם נבדלים האחד מהשני בכל הנוגע לטכנולוגיית הפירוק, בייעוד שלהם ובתכונות שלהם –

מבחינת הייעוד שלהם, שירותים אקולוגיים ניידים (שירותי קומפוסט) מיועדים לשימוש בבתים פרטיים, אתרי קמפינג, טיולי שטח ואירועים.

מבחינת שירותים אקולוגיים בשריפה, הם מיועדים לשימוש באזורים מרוחקים, טיולי שטח, אתרי קמפינג ואזורי אסון.

מבחינת שירותים כימיים, הם מיועדים לשימוש באירועים קטנים, בתים פרטיים, אתרי קמפינג וטיולי שטח.

מבחינת שירותים אקולוגיים משולבים, הם מיועדים לשימוש באתרי קמפינג מרוחקים, אירועים גדולים ומורכבים ובטיולי שטח ממושכים.

בנוסף לאלו, ישנם סוגים נוספים, כמו למשל שירותים ניידים יוקרתיים – אלו הן למעשה יחידות אשר מציעות נוחות ושירותים משופרים, כולל מים זורמים, מראות ואפילו גם מיזוג אוויר. השירותים הללו מאוד אידיאליים עבור אירועי יוקרה בהם האסתטיקה והנוחות הם מעל הכל.

מה העלות של שירותים אלו?

אין מחיר אחיד / קבוע לשירות זה, שכן העלות של השירותים הללו משתנה בהתאם להיקף השירותים הנדרשים ולסוג. כמו כן, המחיר מושפע גם מגורמים כמו משך ההשכרה, המאפיינים הספציפיים של אותם השירותים ואף מספר תאי שירותים ניידים שנלקחים בחשבון.

קחו בחשבון שככל שתקופות השכירות יהיו ארוכות יותר, הרי שהעלויות יהיו גבוהות יותר. יחד עם זאת, ישנם ספקים אשר מציעים הנחות עבור שימוש ממושך. ניתן לנהל משא ומתן על התנאים וגם להשוות בין מגוון האפשרויות על מנת למצוא את התמורה הטובה ביותר.

כך למשל, שירותים ניידים בסיסיים יותר, משתלמים הרבה יותר מאשר שירותים יוקרתיים ניידים, או למשל מאשר שירותים אקולוגיים מתקדמים. כמובן שבחירת השירות תלויה בצרכים שלכם ובתקציב הספציפי של האירוע ו/או טיול הטבע שלכם.

דבר נוסף אשר משפיע על עלות השירותים הינו האפשרות להתאמה אישית, כמו למשל מערכות קומפוסט, אנרגיה סולארית, שירותים משופרים – כל אלו עשויים להעלות את העלות הכוללת. יחד עם זאת, התכונות הללו תורמות ומסייעות לחוויה בת קיימא.

מגזין איי פרש – המוביל בתחום השכרת שירותים ניידים, שירותים כימיים להשכרה לאירועים מזמין אתכם לקרוא ולקבל מידע, ליצור קשר ולקבל ייעוץ, הכוונה ללא עלות.

תוכן עניינים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

תכנון אירועים
תכנון אירועים שיקולים ותשתיות

תכנון אירועים שיקולים ותשתיות – כשמדובר בהפקת אירועים, יש היבטים רבים שיש לקחת בחשבון כדי להבטיח תוצאה מוצלחת. בין אם אתם מארגנים מפגש קטן או

תאי שירותים מפוארים

תאי שירותים מפוארים – איי פרש לאירועים עסקיים או משפחתיים בחיק הטבע, לטקסים, טיולים או משרדי מכירות בשטח, אנו ממליצים על השירותים המפוארים של איי

תאי שירותים VIP

תאי שירותים VIP – חברת איי פרש מתקני שירותי השטח המשודרגים ביותר בארץ, שירותי ה V.I.P. של i fresh אינם שירותים כימיים, אלא שירותים ניידים,